Teknoloji Transferi ve Proje Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi

Geçmiş Etkinlikler

Accordion Menu
Trabzon Üniversitesi Teknoloji Transferi ve Proje Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak birimimizin verdiği desteklerin bilinirliğinin sağlanması, akademisyenlerle buluşma ve ilgili proje desteklerine yönelik bilgilendirmelerin sağlanması amacıyla üniversitemiz birimlerinde toplantıların düzenlenmektedir.

Bu toplantıların ilki 20 Ocak 2020’de Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirilmiştir.

Toplantıların ikincisi 22Ocak 2020’de İlahiyat Fakültesi’nde gerçekleştirilmiştir.

Toplantıların üçüncüsü 10 Şubat 2020’de Beşikdüzü MYO, Tonya MYO ve Vakfıkebir MYO’ nun katılımıyla Vakfıkebir MYO toplantı salonunda toplantı gerçekleştirilmiştir.

1. Girişimcilik Haftası Söyleşileri
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın himayelerinde, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle, Üniversitemiz Teknoloji Transferi ve Proje Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Girişimcilik Haftası Söyleşileri” gerçekleştirildi. “Doğu Karadeniz Girişimcilik Hareketi” adı altında, bölge üniversitelerinin de katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında, Üniversitemiz Teknoloji Transferi ve Proje Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından “Girişimcilik Haftası Söyleşileri” düzenlendi. Mahmut Goloğlu Kültür Merkezi’nde, üç gün boyunca süren etkinliklerde girişimciler, öğrenciler ve akademisyenlerle buluştu.
Girişimcilik haftası söyleşileri 20-22 Kasım 2019 tarihlerinde Trabzon Üniversitesi Mahmut Goloğlu Kültür Merkezi'nde yapılmıştır. Üç gün boyunca devam eden etkinliklerde dördü panel olmak üzere toplamda 15 oturum gerçekleştirilmiştir.
2. FutureUP Hızlandırma Programı
Girişimcilik faaliyetleri kapsamında Girişimcilere özel FutureUP Hızlandırma Programına yönelik tanıtım ve eğitimler gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda teknoloji odaklı iş fikirleri olan ve fikirlerini olgunlaştırmış¸ ya da prototiplerini oluşturmuş¸ girişimci adaylara özel eğitim ve mentörlük programlarının uygulanması sağlanmıştır.

FutureUP Hızlandırma Programı kapsamında aşağıdaki etkinlikler de gerçekleştirilmiştir;
    • 17 Aralık 2020’de "Girişimcilik Sohbetleri" webinarı ile konuklar, girişimcilik serüvenlerini ve tecrübelerini canlı yayında katılımcılarla paylaşmışlardır. Konuklar arasında Xena Vision'dan Nazlı TEMUR, Botanalytics'den İlker GÖKSAL ve Geodo Teknoloji'den Efe KART yer almıştır.
    • 13 Ocak 2021 tarihinde Enerjisa Ar-Ge ve İnovasyon Grup Müdürü Sayın Alp Kaymaz'ın katılımıyla Kurumsal İnovasyon teması üzerine 16:00-17:00 saatleri arasında bir söyleşi programı gerçekleştirilmiştir.
    • 5 Şubat 2021 tarihinde FutureUp Hızlandırma Programı kapsamında 17:00-18:00 arasında akademik girişimcilik üzerine Buğra Kuloğlu ile söyleşi gerçekleştirilmiştir.
İkili işbirliği kapsamında Trabzon Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ve Teknoloji Transferi ve Proje Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü, KTÜ Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı ziyaret edilerek çalışmalar hakkında görüşmeler gerçekleştirilmiştir.
1. Avrupa Birliği Projelerine Yönelik Proje Hazırlama Eğitimi

12 Şubat 2020 tarihinde 13:00-16:30 saatleri arasında "Avrupa Birliği Projelerine Yönelik Proje Hazırlama Eğitimi" düzenlenmiştir. Eğitim AB projeleri konusunda KTU-TTM’den tecrübeli proje uzmanları tarafından gerçekleştirilmiştir

2. T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülen Jean Monnet Burs Programı kapsamında 21 Ekim 2020 Çarşamba günü saat 14.00’da çevrimiçi platform (ZOOM) üzerinden tanıtım toplantısı gerçekleştirilmiştir.

3. TÜBİTAK’ın “1512 Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı tanıtımı ve başvuru sürecine yönelik 2 Kasım 2020 tarihinde çevrimiçi bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir.

4. Erasmus+ Bilgilendirme ve Eğitim Toplantısı

Üniversitemize yönelik 30 Kasım 2020 Pazartesi günü 11:00- 13:30 saatleri arasında Ulusal Ajans tarafından "Erasmus+ Bilgilendirme ve Eğitim Toplantısı" gerçekleştirilmiştir. Toplantıda kullanılan sunumlara aşağıdaki bağlantılardan erişebilirsiniz.

Uzm. Abdullah Şahin - Erasmus+ ve ESC
Dr. Deniz Demirkıran- Yükseköğretim Alanı Stratejik Ortaklık Projeleri

Not: Sunumlarda yer alan bilgiler mevcut KA203 programı için geçerlidir, yeni program yayınlandığında bir takım değişiklikler olabilir. O nedenle yeni çağrı metinlerini titizlikle incelemenizi öneririz.
Menüyü Kapat